Biuletyn Informacji Publicznej

BIP - MOPS w Zawierciuwtorek, 14 lipca 2020 r.

imieniny: Kamil, Kamila

Rozmiar tekstu:
 Oficjalna strona WWW

Instrukcja obsługi

Strona główna » Instrukcja obsługi

Z lewej strony Biuletynu znajduje się menu główne, które zostało podzielone na kilka działów: Informacje o Ośrodku, Zamówienie publiczne, Zarządzenia Dyrektora, Terminarz Wypłat Świadczeń, Budżet i finanse, Jak załatwić sprawę, Inne. Z kolei każdy dział zawiera kategorie główne, do których można przejść klikając ich nazwę.

Pierwszy dział Informacje o Ośrodku zawiera sześć kategorii: Dane kontaktowe, Godziny urzędowania, Kadra zarządzająca, Podstawa Prawna, Wykaz ulic objętych działaniem Terenowych Punktów Pracy Socjalnej, Udostępnianie informacji publicznej.Przykład

Informacje o Ośrodku

Wybierając kategorie główne z pozostałych działów otrzymujemy listę artykułów wprowadzonych do tej kategorii.
Jeżeli kategoria została podzielona na dalsze podkategorie pod listą artykułów widoczna będzie lista tych podkategorii, które mogą zawierać artykuł.
Zawartość podkategorii można wyświetlić klikając jej nazwę.
Analogicznie, wyświetlanie treści danego artykułu odbywa się poprzez kliknięcie jego tytułu bądź też linku przeczytaj artykuł umieszczonego pod tytułem każdego artykułu, obok informacji zawierającej datę dodania artykułu oraz ilość jego wyświetleń.

Przykład

Przeczytaj artykuł

W górnej części serwisu (nad listą artykułów/nad treścią artykułów) wyświetlana jest aktualna ścieżka, dzięki której użytkownik może się szybko zorientować, która część serwisu jest aktualnie przez niego oglądana.

Przykład

Aktualna ścieżka

Podczas przeglądania zawartości danej kategorii bądź też czytania wybranego artykułu, w prawej części serwisu dostępne jest filtrowanie bieżącej kategorii, które pozwala wyświetlić artykuł z aktualnej kategorii, ale ograniczone ramami czasowymi, które można ustawić klikając ikonki kalendarza , bądź też wybierając konkretny miesiąc oraz rok.
Ponadto prawa kolumna zawiera możliwość wysyłania zapytania – klikając wyślij pytanie do urzędnika, użytkownik zostanie przekierowany do formularza zapytaniowego, dzięki któremu może łatwo wysłać zapytanie do wybranego urzędnika dotyczące danego artykułu.

Przykład

Wyślij pytanie

W górnej części serwisu znajduje się wyszukiwarka pozwalająca przeszukać zawartość Biuletynu Informacji Publicznej.
System zwraca listę wszystkich artykułów, które zawierają wprowadzoną do wyszukiwarki frazę w tytule bądź treści artykułu.
W celu wyświetlenia wybranego artykułu należy kliknąć jego tytuł bądź też link czytaj dalej umieszczony obok fragmentu treści danego artykułu.

Przykład

Szukaj

Wielkość czcionki każdego wyświetlonego artykułu może zostać dopasowana do potrzeb i preferencji Internauty, za pomocą trzech przycisków umieszczonych nad artykułem po prawej stronie.
Każdy z przycisków reprezentuje inna wielkość czcionki, a jego kliknięcie powoduje wyświetlanie artykułu mniejszą lub większą czcionką.

Przykład

Wielkość czcionki

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe informacje wyświetlone pod treścią artykułu.
Są to informacje na temat : tego czy ten sam artykuł jest wyświetlany również w innych kategoriach, źródła artykułu, jego autorze oraz administratorze, który zatwierdził wyświetlanie artykułu w Biuletynie oraz datach : powstania dokumentu, dodania do systemu oraz zatwierdzenia wyświetlanego artykułu w serwisie.
Ponadto użytkownik może dowiedzieć się ile razy artykuł był czytany oraz jaki jest systemowy identyfikator artykułu.
Obok tych danych znajduje się także przycisk umożliwiający wydrukowanie artykułu.

Przykład

Dodatkowe informacje

Pod częścią informacyjną znajduje się lista załączonych do artykułu dokumentów, które można pobrać oraz wykaz zmian, jakie przechodził artykuł od momentu dodania go do serwisu. Jeżeli rejestr zmian zawiera wiele pozycji, standardowo wyświetlane są tylko 3 ostatnie pozycje. Jeżeli użytkownik jest zainteresowany wcześniejszymi zmianami, może je wyświetlić klikając link Wyświetl cały rejestr zmian.

Przykład

Rejestr zmian

Pozostałe elementy Biuletynu to:

 • Statystyka odwiedzin - dostarcza informacji, na temat tego, które kategorie były najczęściej odwiedzane.
 • Statystyka czytalności - dostarcza informacji, na temat tego, które artykuły były najczęściej czytane.
 • formularz umożliwiający przeszukanie listy urzędników, a następnie wyświetlenie szczegółowych informacji kontaktowych o danym urzędniku. Wyszukiwarka próbuje dopasować wprowadzoną frazę do imienia oraz nazwiska każdego z urzędników widniejącego w systemie.
 • Instrukcja obsługi - wyświetla tekst pomocy, na temat, jak posługiwać się Biuletynem Informacji Publicznej.
 • Rejestr zmian - wyświetla listę wszystkich zmian, jakie zaszły w Biuletynie w ostatnim czasie.
 • Strona główna - umożliwia powrót do strony głównej Biuletynu.
 • Kanały RSS - umożliwia subskrypcję kanałów RSS Biuletynów, tak aby użytkownik na bieżąco był informowany o nowościach w serwisie.
 • Kontakt - wyświetla stronę z danymi kontaktowymi Urzędu.
 • Redaktorzy - wyświetla informacje o redaktorach, zajmujących się tworzeniem i edycją treści zawartych w Biuletynie.
 • Mapa serwisu - wyświetla hierarchiczną strukturę Biuletynu Informacji Publicznej w postaci drzewka wszystkich kategorii.
 • Newsletter - umożliwia zarejestrowanie adresu e-mail użytkownika w bazie danych Biuletynu dzięki czemu może on otrzymuwać wiadomości mailowe rozsyłane przez obsługę Biuletynu.

Pozostałe opcje BIP

Strona główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Piłsudskiego 47, 42-400 Zawiercie

tel.: (032) 6727701, (032) 6722134
e-mail: mops@mopszawiercie.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu
Deklaracja dostępności
Biuletyn Informacji Publicznej - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawierciu 2020